Odszkodowania nacjonalizacja

0
  Bez kategorii

Podstawową kwestią w nacjonalizacji jest wypłata odszkodowania dla byłego posiadacza. Najbardziej kontrowersyjne nacjonalizacji, znane jako wywłaszczeń, są te, w których nie używa się kompensacji, lub kwotę znacznie poniżej prawdopodobnej wartości rynkowej znacjonalizowanego majątku, jest wypłacane. Kilka nacjonalizacji przez wywłaszczenie przyszedłem po rewolucji, rewolucji komunistycznej szczególnie kierowanych.
Tradycyjny zachód wobec odszkodowania zostało wyrażone poprzez USA sekretarz stanu Cordell Hull, w trakcie 1938 nacjonalizacji meksykańskiego przemysłu naftowego, że odszkodowanie powinno być „szybki, skuteczny i adekwatny.” W zgodzie z tym poglądem, stan nacjonalizacji jest zobowiązany na mocy prawa międzynarodowego zapłacić zaniedbanych wnoszącej pełną wartość podjętej domów i mieszkań. Stanowisko przeciwne zostało podjęte przede wszystkim w krajach rozwijających się, twierdząc, że kwestia odszkodowania należy pozostawić zupełnie do suwerennego państwa, w zgodzie z doktryną Calvo. Państwa socjalistyczne nie orzekł, że odszkodowanie nie jest należne, opiera się na poglądzie, że dawni właściciele nabytej własności przez eksploatacji albo, że prywatna własność na uspołecznionych aktywów jest bezprawne i wyzysku pracowników.
W Stany Zjednoczone Piąta Poprawka wymaga jedynie odszkodowania, jeśli własność prywatna jest brane do użytku publicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>