Herbaty – Zioła

  Bez kategorii

Herbata wyróżnia się wiele zdrowych właściwości. Ogromna zawartość antyoksydantów wpływa na komórki podatne na nowotwór. Dodatkowo posiada właściwości oczyszczające organizm z dużej ilości toksyn i elementów toksycznych. Dostarcza również duże ilości witamin i elementów mineralnych, wpływających na nasze zdrowie. Głównie witaminy: A i E, wapń, fluor i inne. To właśnie ona jest sekretem zdrowia i długowieczności wśród takich narodów jak Chiński czy Japoński – stała się również istotnym elementem ich kultury.

Do głównych cech trzeba zaliczyć przeciwdziałanie zachorowaniom na rak a także na choroby serca, pomaga zachować optymalną wagę ciała, pobudza mózg, poprawia ukrwienie organizmu i samopoczucie. Jest to samo zdrowie, zaklęte w tych małych liściach. Obecnie jest najcelniejszym wyborem na długie życie i pełne zdrowie, bez znaczenia jaki styl życia prowadzimy i jakie aktywności uprawiamy.

Niedokrwistość związana jest często z dolegliwościami nowotworowymi. Jej powody to bardzo często problemy uzależnione od choroby podstawowej, trwającego leczenia albo spowodowane złym odżywianiem.

Historia picia naparów z liści tej rośliny sięga czasów starożytności. Wszystkie występujące odmiany herbaty, w swoim pochodzeniu sięgają do gatunków wywodzących się z Chińskich upraw. W tradycji tego kraju występuje ona jako nieodzowny element medycyny. Sekret właściwości, które posiada ta roślina ukryty jest w sposobie zbioru i przygotowania w pierwszych etapach produkcji – zaraz po zgromadzeniu liści.

Różne są również sposoby picia naparu z tej rośliny. Tradycja wschodnia różni się w tym zakresie od zachodniej – przede wszystkim ilością i sposobem picia tego napoju. W naszej cywilizacji przyjęło się przygotowywanie naparu tylko jeden raz z określonej ilości herbaty, gdy w rzeczywistości można ją zalewać nawet do dziewięciu razy. Rekomenduję każdemu amatorowi tego napoju zapoznanie się z bardzo ciekawą tradycją i szkołą parzenia tego zdrowotnego naparu przez kulturę chińską. Najważniejsze że jest codziennym, tanim i dostępnym źródłem zdrowia, sprawdzonym przez kultury, których długie życie i dobre zdrowie jest legendą. Zapraszam i polecam!

Comments are closed.